Komentarze do notki Fotografia i jej historia

Fotografia i jej historia  
08. marca 2017 13:34:00
linkologia.pl spis.pl

Fotografia teraz

Fotografia i jej historia cofa nas ponad pięćset lat wstecz kiedy to właśnie znany Leonardo Da Vinci zrobił totalnie pierwsze urządzenie zwane obscura camera. Jest to tylko pudełko z dziurką gdzie w konkretnym momencie na przeciwległej ścianie kreuje się po prostu odwrócony obraz danego przedmiotu. Biegły a także alumn Politechniki Gdańskiej Ferdynand Trzęsowski dla którego praca to inżynier fotografii wypowiada się, iż wystarczyło tylko ponad 200 lat fotografia ślubna Bydgoszcz po to by profesor z Halle odkrył, że co niektóre odłamy srebra niesamowicie dobrze odbijają światło na różnych powierzchniach.

Dopiero 100 lat później akcja fotografii rozpoczęła się w pełnej krasie rozwijać, zdjęcia były robione na przeróżnych metalowych płytkach z dodatkiem srebra gdzie zdjęcia robiły się ponad trzydzieści minut, jest możliwość wykonania fotografii człowieka ale kosztuje to bez liku finansowych nakładów a samo konkretne zdjęcie ma się możliwość wykonać tylko jedno na blaszkę. Ekspert i równocześnie doktorant Politechniki Koszalińskiej Romeo Tworzewski którego profesja to naukowiec twierdzi jakoby to wszystko można nazwać monochromatycznymi dziełami, potem zaś weszły matryce światłoczułe co pozwala na wykreowanie całkowicie rewolucyjnych aparatów cyfrowych.

Fotografia cyfrowa ewoluuje niesamowicie wartko jak też można sklasyfikować nieustannie bardzo dużą ilość detali które to przyczyniły się do jej powstania. Autorytet i jednocześnie magister Politechniki Łódzkiej Ksawier Matyjasiak którego główna profesja to naukowiec wypowiada się jakoby nie całkowicie jak w w starej fotografii, w nowoczesnej fotografii dany obraz nanosi jako konkretny kadr w konstrukcji cyfrowej, a nie w chemicznej postaci na nośniku światłoczułym. Od paru lat nowy sprzęt w 100% zabił ten z poprzednich czasów. Dziś w aparaty cyfrowe wkonstruowane są nawet normalne kamery, wyłapujące obraz ruchomy.

obrazblog57 : :

Brak komentarzy