mar 08 2017 Fotografia teraz
Komentarze: 0

Historia fotografii

Fotografia i jej historia sięga pięćset lat wstecz kiedy to właśnie wielki Leonardo Da Vinci stworzył kompletnie 1-sze tak zwane urządzenie obscura camera. Jest to tylko pudełko z dziurką gdzie w konkretnym momencie na ścianie przeciwległej tworzy się odwrócony obraz tego przedmiotu. Biegły i jednocześnie magistrant Uniwersytetu Rzeszowskiego Nikodem Widawski dla którego fach to fotograf zapewnia, że wystarczyło ponad 200 lat sesja noworodkowa Bydgoszcz po to aby Jan Henryk Schultze odkrył, że co niektóre odłamy srebra bardzo nieźle odbijają światło na kompletnie różnych powierzchniach.

Dopiero sto lat później akcja fotografii rozpoczęła się w pełnej krasie rozwijać, zdjęcia robiło się na płytkach metalowych z dodawaniem srebra gdzie zdjęcia robiło się ponad 30 minut, jest realna możliwość wykonania portretu fotograficznego lecz trzeba wydać bez liku nakładów pieniężnych a zdjęcie ma się możliwość wykonać jedno na blaszkę. Fachowiec jak również alumn Politechniki Łódzkiej Ksawery Wulczyński dla którego główna praca to inżynier fotografii uważa, iż te wszystkie rzeczy możemy nazwać monochromatycznymi procesami, potem jednak na rynek weszły światłoczułe matryce co przetwarza się na zrobienie całkowicie nowych cyfrowych aparatów.

Stworzona fotografia cyfrowa rozwija się niesamowicie wartko i równocześnie możemy wypunktować nieustannie niesamowicie dużą ilość szczegółów które to przyczyniły się do jej wytworzenia. Fachowiec oraz magistrant Politechniki Białostockiej Felicjan Haczyk dla którego główna praca to fotograf uważa, iż nie tak jak w starej fotografii, w nowoczesnej fotografii obraz nanosi się jako konkretny kadr w postaci cyfrowej, zaś nie w postaci chemicznej na nośniku światłoczułym. Od kilku lat nowoczesny sprzęt fotograficzny w 100% wyparł ten z ówczesnych czasów. Dziś w cyfrowe aparaty wkonstruowane są także nawet zwykłe kamery, wychwytujące ruchomy obraz.

obrazblog57 : :
Do tej pory nie pojawił się jeszcze żaden komentarz. Ale Ty możesz to zmienić ;)

Dodaj nowy komentarz